Neden buradayım?

Zaman alıyor, insanın kabından çıkıp söyleyecekleri olduğunu farkedip onları da söylemeye yüreklenmesi ve ardından hayata geçirmesi zaman alıyor. İşte benim durumumda da kendime ait dijital bir alan açmak 43 yıl sürdü. Ama artık buradayım.

Yola çıkmanın hedefe ulaşmaktaki en büyük adım olduğunu öğrendim. İşte buradayım.

Uzun yıllar biriktirdiğin tecrübelerin sana bir sonraki adımları atarken yol gösterici olabileceği gibi büyük bir engel de teşkil edebileceğini gördüm. İş hayatına atıldığımda aklımdaki fikirleri hayata geçirmek için şirketteki tecrübeli büyüklerimin bildikleri yola benzemeyen farklılık gösteren yaklaşımlarla geldiğimde ‘biz bunu yıllardır böyle yapıyoruz, neden şimdi böyle yapalım ki, olmaz bu iş’ gibi tepkileriyle karşılaşınca o zamanki toyluğumla büyük enerjiler sarfedip risk olarak tanımlanan şeylerin sorumluluğunu üzerime alıp ilerlediğim projelerimi hatırlıyorum. Şimdilerde ise artık benim o bahsettiğim büyüklerin konumunda olduğunu düşündüğümde yürüdüğün yolların hep oradan yürüdüğün için en iyi ve en kısa yol olmadığının bilinciyle ilerliyorum.

Yeni yollar denerken, öğrendiklerimi paylaşableceğim, yerine göre projelerimi paylaşıp duyuracağım bir alan olacak burası şimdiki planıma göre.

Ama ne demişler, gladyatör sahaya bir planı olmadan çıkmaz ama planını da değiştirmesini bilir yerine göre.

Hadi bakalım, başlayalım.

Sevgiyle

Şebnem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir